AEK Ateena võitis Inglismaa meeskonda esimest korda ligi 46 aasta jooksul

Estimated read time 1 min read

Viimaste uudiste kohaselt alistas Kreeka meeskond AEK Ateena UEFA Cupi B-grupi 1. voorus vaatamata kahele võrdsele eduseisule Premier League’i meeskonna Brightoni 3:2 tänu Pons 84. minutil löödud tapja väravale.

Brightoni jaoks oli see nende Euroopa debüüt, kuid nad tegid selle kodus ära. Tegelikult on nad sel hooajal EPL-is endiselt tugevalt mängimas, võites esimesest viiest liigamängust neli ja võitsid eelmisel nädalavahetusel võõrsil Manchester Unitedi 3:1.

AEK Ateena jaoks oli see neljas võit Inglismaa meeskonna vastu 13. korda nende ajaloos ja esimene kord, kui nad võidavad Inglismaa meeskonda Euroopas alates 1977. aastast, mis oli 46 aastat tagasi.

Viimati võitsid nad Inglismaa meeskonda 1977.

aasta märtsis, kui nad mängisid UEFA karika veerandfinaalis QPR-i vastu. Esimeses mängus jäid nad 0:3 kaotusseisu, kuid teises mängus võrdsustasid nad kodus 3:0 koondise skoori ja kõrvaldasid lõpuks oma rivaali konkurentsist penaltiseeria võiduga.